Łatwy zwrot towaru
Powszechne zastosowania: Olejek eteryczny z mięty pieprzowej od dawna uważany jest za przydatny w zwalczaniu dolegliwości żołądkowych. Jest również postrzegany jako środek przeciwskurczowy i przeciwbakteryjny. Oczywiście większość ludzi kojarzy to z byciem środkiem aromatyzującym lub zapachowym w żywności, napojach, produktach do pielęgnacji skóry i włosów (gdzie ma działanie chłodzące przez zwężanie naczyń włosowatych i pomoc w stłuczeniach i bólach stawów), a także mydła i świece . Wynika to głównie z zawartości mentolu - zazwyczaj 85%.
Właściwości
Naturalny olejek miętowy
- Olejek zarejestrowany jest jako kosmetyk i może być stosowany wyłącznie zewnętrznie.
- Posiada piękny, świeży zapach.
- Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe - pomocne przy przeziębieniach, kaszlu, katarze i infekcjach górnych dróg oddechowych.
- Łagodzi bóle głowy, migreny pochodzenia gastrycznego, bóle menstruacyjne i skutki ukąszeń owadów.
- Działa pobudzająco przy nadmiernej senności.
- Zmniejsza ociężałość umysłową, zmęczenie, szok i napięcia nerwowe.
Olejki eteryczne jako odstraszacze owadów
Jeśli chcemy w pełni cieszyć się latem, z pewnością potrzebujemy czegoś, co będzie trzymało małych krwiopijców z dala od nas i naszych domów. O szkodliwości chemicznych preparatów odstraszających owady przekonywać nie będę – opowiem, jak chronić siebie i swoje dzieci w naturalny i ekologiczny sposób. Dowiesz się z niego, co lubią, a czego nie lubią komary, jak zrobić samodzielnie środki je odstraszające, co pomoże po ukąszeniu i jak sprawić, by omijały nie tylko ciebie i twój dom.
Natura dała nam wiele substancji, które odstraszają owady. Na specjalną uwagę zasługują olejki eteryczne, zawarte w różnych częściach roślin. Wygodnym sposobem jest użycie gotowych, stężonych olejków.
Te o sprawdzonych właściwościach odstraszających komary, a także inne owady to przede wszystkim:
- olejek mięty pieprzowej (odstrasza nawet gryzonie)
- olejek trawy cytrynowej (odstrasza także muchy i meszki)
- olejek goździkowy
- olejek patchouli (paczulowy)
- olejek eukaliptusowy, a szczególnie olejek z eukaliptusa cytrynowego
- olejek bazyliowy
- olejek lawendowy (odstrasza też pajęczaki, a nawet gryzonie)
Bezpieczeństwo stosowania olejków eterycznych
Należy pamiętać, że „naturalny” nie oznacza „bezpieczny”. Olejki eteryczne są silnie działającymi substancjami i przede wszystkim nie należy nakładać nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę.
Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku dzieci (poniżej 3. roku życia) oraz kobiet w ciąży. Większość olejków eterycznych nie jest dla nich zalecana, ewentualnie należy najpierw skonsultować używanie określonego olejku z lekarzem. W szczególności nie należy stosować olejków regularnie i należy zmniejszać ilość używaną jednorazowo. Jako środka odstraszającego komary można ich używać tylko w przypadku narażenia na pogryzienie. Absolutnie nie stosować codziennie.
Pochodzenie olejku Ecopi w ofercie Pieluszkarni: Nepal
Stan: | Nowy |