Zdrowe i tanie pieluszkowanie
- Od czego zacząć?
- Częste pytania
- Dlaczego pieluszki wielorazowe?
- Real Nappies Explained
- Rodzaje pieluszek
- Czego będę potrzebować?
- Jak prać?
- Słowniczek
- Materiały
- Czy to naprawdę wychodzi taniej?
- Zasady gwarancji
- Pieluszki według konkretnych potrzeb
- Pieluszkowe zapalenie skóry
- Wiązanie chusty do noszenia dzieci
- Zdrowe i tanie pieluszkowanie
- Porównanie kosztów pieluszek jednorazowych i wielorazowych
Zdrowe, ekologiczne i ekonomiczne – pieluszki wielorazowe na dobre rozgościły się na naszych internetowych półkach. Zaczynaliśmy od prostych otulaczy i muślinowych składanek, a teraz!? Kieszonki, All in One, z dopinanym wkładem, mikropolarowym dodatkiem, z pluszowym wierzchem, w misie, sowy, paski i groszki, na rzepy, napy, z gumeczkami i bez, rosnące i dopasowane. Popyt napędza różnorodność modeli i cen.
Ale przecież wśród tego ogromu pieluszkowego wyboru wciąż jest mnóstwo wygodnych opcji na ZDROWE I TANIE PIELUSZKOWANIE i o nich dzisiaj słów kilka!
ŻELAZNY ZESTAW
Zdrowo wcale nie musi znaczyć drogo – jednym z najbardziej praktycznych i ekonomicznych sposobów na pieluszkowanie jest żelazny zestaw: bawełna z otulaczem. Ta wielorazowa klasyka sprawdziła się już na niejednej dziecięcej pupie – delikatne włókno chłonie co potrzeba, a PULowe majteczki trzymają wszystko na miejscu i zabezpieczają przed przeciekaniem do ubranek.
OTULACZ
Kiedy zaczynaliśmy nasza przygodę z Pieluszkarnią, jedyną dostępną opcją były szwedzkie otulacze Imse Vimse. Dziś w rodzajach, modelach i markach można przebierać jak w ulęgałkach. Dla ceniących sobie dobre dopasowanie, ale i ekonomiczne rozwiązania proponujemy Otulacze Alviva – może są nieco sztywniejsze niż mięciutkie Imse, ale cenowo to absolutny faworyt w swojej kategorii!
POKAŻ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU
Wybierając wnętrze otulacza możemy już bardziej poszaleć – nawet w wersji „econo” mamy do dyspozycji co najmniej 3 warte polecenia pieluszki.
- Bawełniane muśliny ECOpi – dla fanów klasyki pod każdym względem. Kwadratowe pieluszki z niebielonej bawełny są bezpieczne, bo pozbawione szkodliwego chloru, a do tego miękkie i chłonne. W wersji cieńszej (80g) sprawdzą się doskonale już dla noworodka, a grubsze, 100g, wytrzymają ataki starszych i silniejszych brzdąców, które mają już czym zaimponować pieluszce! Te muśliny to naprawdę nowa jakość tetry – nawet po wielu praniach wciąż będą chłonne i mięsiste więc nie dość, że cena przyjazna to jeszcze okres użytkowania dłuższy J. Teraz dostępne są w rewelacyjnych cenowo zestawach razem z otulaczami Alviva.
- Prefoldy ECOpi – oczekiwane z utęsknieniem, ukochane przez rodziców i ich właściwych użytkowników. Sami nie myśleliśmy, że tak świetnie się sprawdzą! Okazuje się, że prosty pomysł i dobrej jakości materiał w niskiej cenie to recepta na doskonałą pieluszkę. Prefold to kilka warstw niebielonej bawełny zszytych razem i przeszytych wzdłuż, by ułatwić składanie. Dzięki temu wystarczą dwa ruchy i gotowa pieluszka ląduje w otulaczu. Są dostępne w 6 rozmiarach więc każdy znajdzie coś dla siebie, a dzięki przyjaznym cenom można sobie pozwolić na posiadanie naprawdę solidnego stosika.
- Formowanki ECOpi – ta sama doskonała bawełna, ale za to nowoczesny design. Uformowane na kształt jednorazówek, zapinane na zatrzaski, w 4 rozmiarach – mocno chłonne i dopasowane! W letnie dni wystarczy założyć je na pupę i do ogrodu! Pomogą też na etapie treningu nośnikowego.
Jest więc w czym przebierać, a wybór nie musi przyprawiać o ból głowy… i skurcz portfela. Bo przykładowy zestaw 4 otulaczy, 20 prefoldów, 4 muślin i 4 formowanek dla noworodka to niecałe 400 zł, a wybierając przygotowane zestawy promocyjne, nawet mniej!