Porównanie kosztów pieluszek jednorazowych i wielorazowych

ILE KOSZTUJĄ PIELUSZKI JEDNORAZOWE


cena 65zł za 82 szt = 0,80 zł (kwota za pieluchę) (*na podst. Pampers Midi, 4-9kg/ luty 2012) 

1 dzień to koszt --> 6-8 szt. ( 8x0.53zł )= 6,43 zł

1 m-c to koszt --> 30dni x 6,43zł= 193,1 zł

KOSZT PAMPERSÓW NA 12 MIESIĘCY:
12 m-ce x193,1= 2318 

KOSZT PAMPERSÓW NA 24 MIESIĄCE:
24 m-ce x193,1zł= 4636

Nawet jeśli używasz mniej niż sześć pieluszek, co zakładając, że początkowo przewija się 10 razy dziennie, później nawet schodzi do 5 pieluszek dziennie, to wciąż nie ma znaczącego wpływu na kwotę końcową. 
Kawota końcowa może ulec zmianie, jesli wybierzesz pieluszki tańszych marek, dotrzesz do artykułów w cenach promocyjnych, co jednakże może oznaczać uwzględnienie dodatkowych kosztów transportu.
Kwota końcowa może również ulec zmianie, w przypadku, gdy dziecko pozostanie w pieluszkach jednorazowych dłużej niż 24miesiące, do rozważenia czego zachęcają statystyki, wskazujące na opóźniający się okres wychodzenia dzieci z pieluch (28-32miesiące) na co nie bez znaczenia ma efekt "suchej pupy" w pieluszkach jednorazowych.




ILE KOSZTUJĄ PIELUSZKI WIELORAZOWE?



KOSZTY PRZYKŁADOWYCH ZESTAWÓW PIELUSZEK NATURALNYCH: 


Wersja najbardziej ekonomiczna, ale z dobrą niebieloną  muśliną:
188 + 180 +34 = 402 zł



Przykładowa Mieszana 

10 formowanych + 10 Muślinowych + otulacze + papierki + 2 kieszonki na wyjścia i sen

 300 + 95 + 34 + 120 + 140 = 689 zł



Przykładowa Lux wygoda one-size:

8 pieluszek one size + 8 dodatkowych wkładów + papierki jednorazowe 

768 + 312 + 34 = 1114 zł

Papierki jednorazowe :

200 szt (odzyskiwalnych) w paczce - paczka kosztuje 34zł
Przez cały okres pieluszkowania, zużywa się 1- 3 paczki max ( w przykładowych zestawach uwzględnione szt. 1)


CAŁKOWITE KOSZTY PIELUSZKOWANIA WIELORAZOWEGO:


Zużycie wody:
 1pranie średnio 50 litrów, 1m3 (1000l) kosztuje 5 zł 

PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni, pranie co 2 dzień) - 3,80 zł 
PIELUSZKOWANIE 23 mc-e (690dni) - 76 zł 


Ścieki 
1pranie średnio 50 litrów, 1m3 (1000l) kosztuje 6 zł 

PIELUSZKOWANIE 1 mc (30dni) - 3,10 zł 
PIELUSZKOWANIE 20 mc-e (690dni) - 62 zł 


Proszek do prania
 1000gr kosztuje 20 zł*, na pranie (30pieluch) zużywamy 60 gr

PIELUSZKOWANIE 1 mc  – 17 zł 
PIELUSZKOWANIE 20 mc-e  – 340 zł 
(*średnia cena pomiędzy powszechnie dostępnymi proszkami, a proszkami eco, jak np: Bio D+Nappy Fresh, lub Bambinex (1kg=30prań) )
Amortyzacja pralki średnio 100zł


ILE KOSZTUJE UŻYTKOWANIE PIELUSZEK WIELORAZOWYCH NA MIESIĄC ?  -28,95 zł 

ILE KOSZTUJE UŻYTKOWANIE PIELUSZEK WIELORAZOWYCH NA 20 MIESIĘCY ?   - 579 zł
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel